18 Nisan 2014 Cuma

THY Business Class Yolculuğu

THY İstanbul İç Hatlar CIP Salonu

THY yolcusu+çalışanı olarak deneyimlediğim tüm ekonomi uçuşlarının zaten konforlu ve rahat olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Bir de iç hatlarda geçenlerde Bodrum'a giderken business class farkını deneyimleme fırsatım oldu (; şimdi sizlere birkaç detay gösterip, economy class ile aradaki farkı paylaşmaya çalışacağım (:

Business class biletiniz olduğunda check-in işlemlerinizden itibaren bir ayrıcalık yaşıyorsunuz. İç hatlarda THY'ye ait bir CIP Salonu mevcut. Check-in işlemlerinizi orada bulunan kontuarlarda yatırıp, salona geçebiliyorsunuz. Yenilendiğinden beri 8 kontuarla devam ediyorlar. 3 tane de gate mevcut. Bu da zamandan tasarruf sağlayarak, artan ihtiyacı karşılıyor. Salonda sizler için kaydettiğim görüntülere gelecek olursak:

THY İç Hat CIP Salonu Genel Görünüm


THY İç Hat CIP Salonu Dinlenme Koltukları

Dinlenme Koltuklarının hemen yanındaki içecek bar
THY İç Hatlar CIP Salonuna girişte solda "kahvaltı kafe" si

Sağlıklı do&co yemekleri
Sabah saatleri olduğu için kahvaltı barının yanında meyve kısmı da bulunmakta
Salonun aprona bakan dış kısmı
Salonda bulunan yerlerin fotoğrafını çektim çekmesine de, geriye önemli bir yer daha kalmıştı (: İşte tertemiz lavobalarıyla CIP salonu:
THY İç Hatlar CIP Salonu WC

THY İç Hatlar CIP Salonu WC


THY Business Class Uçuş Deneyimi

cmylmz uçak meselesi olarak anlatıyor ya hani (: heh işte tam olarak ona katılmakla beraber sizlere uçuşta ne gibi farklılıkların olduğunu göstermeye çalışacağım. Uçakta oturacağınız yer economy class tan perde ile ayrılan ön kısımda oluyor. Uçuş öncesi "hoşgeldiniz içecekleri" servis ediliyor. Genelde limonata, soda, böğürtlenli çilek suyu, portakal suyu vb. tepside bulunuyor, istenirse hala bazı iç hat seferlerinde alkol servisi de ediliyor. Kalkıştan hemen sonra da yemek servisi başlıyor. Kahvaltımı zaten CIP salonunda yaptığımdan, uçakta pek bir şey yemeyecektim ama tabiiki sizlerle paylaşabilmek adına ikram aldım (: Öncelikle menüyü paylaşmak istiyorum:

Uçakta Business Clas İkram Menüsü (Öğle Yemeği)
 Yemekler uçağa yüklenirken bozulmaması açısından dondurucuda getiriliyor. Fakat benim önüme gelen servis kesinlikle ısıtılmadan hatta buzu bile çözülmeden sunulmuştu. Kabin memurundan rica ettim ve yemeğimi ısıtıp tekrar getirdiler. Her şeyin tadına baktım. Daha önce de sabah saati uçuşlarına denk geldiği için bc' ta kahvaltı ikramı denemiştim.
Şunu söyleyebilirim ki THY-DO&CO bu işi gerçekten 5 yıldızlı oteller ile yarışacak şekilde yapıyor. Gerçekten çok başarılı. Daha fazla lafı uzatmadan Menü ile sizleri başbaşa bırakıyorum:

THY Uçak İçi Business Class İkram Tepsisi
Tatlı-şirin tuzluk-biberlik 

Muhteşem ev yapımı profiterol
Tatlı o kadar güzeldi ki, inci profiterol bile bu profiterolün yanına yaklaşamaz. Yemek de bir okadar lezizdi.


Economy Class Piknik İkram

Şimdi bir de economy class'da ikram edilen piknik menüsünü paylaşacağım sizinle(:
Economy Class Uçak İçi İkram Menüsü
THY Uçak İçi İkram Sepeti
Tabiiki tad olarak pek fark olduğunu söyleyemeyeceğim. Çünkü tüm yiyecekler DO&CO firmasına ait. Bu menü de gayet doyurucu ve leziz. Sabah uçuşlarında genelde peynirli sandviç, domates-salatalık-zeytin ve ev yapımı çilekli yoğurt bulunur. Ben akşam dönüş uçuşumdaki ikramı sizlerle paylaştım. Burada da tavuklu sandviç, zeytinyağlı barbunya ve ev yapımı vanilyalı-vişneli kek bulunmaktaydı. Bence Uçak içi ikram konusunda avrupanın en iyisi THY, diğer 5 yıldızlı havayolları ile değil 5yıldızlı oteller ile yarışıyor (; Lafı fazla uzatmayacağım ve bir THY yolcusu+çalışanı olarak şirketimle gurur duyduğumu buradan bir kez daha paylaşayım(; "Widen Your World"
Hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder